Předškoláček

(edukativně stimulační skupinky)

Ve školním roce 2018/2019 bude probíhat v lichém týdnu ve STŘEDU od ledna do května (jednou za 14 dní).
Program je rozvržen do 8 lekcí.
TERMÍNY:
Čas: 15:30 - 16:30 hodin ve třídě Červená a Zelená kostička.
Děti potřebují: trojhrannou tužku (ne slabou), pastelky, ořezávátko, desky s drukem A4 na úkoly, 100 kancelářských papírů.

Je určen pro předškolní děti a jejich rodiče. Cílem je hravou formou rozvíjet schopnosti a dovednosti důležité pro zvládnutí nároků 1. třídy. Program se významně podílí na prevenci školního neúspěchu a jeho nepříznivých důsledků na vývoj osobnosti dítěte.
Do skupinky se snažíme zařadit 8 - 10 dětí.
Činnosti jsou řazeny tak, aby lekce byla pro dítě zajímavá, různorodá a zároveň zvládnutelná. S dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů, který je seznámen s cílem a významem prováděné činnosti. Ti vidí své dítě při práci, získávají náměty pro společnou činnost. Z každé lekce si děti odnášejí domů 10 úkolů.
Není vhodné, aby se účastnili sourozenci předškoláků. Děkujeme za pochopení.

Činnosti jsou zaměřeny na rozvoj:
grafomotoriky - jemná motorika (ruka, správný úchop tužky) a hrubá motorika (koordinace pohybů celého těla),
řeči - schopnost komunikace, výslovnost, slovní zásoba, spojeno s rozvojem myšlení,
sluchu - vnímání rytmu řeči, melodie řeči, rozvoj pozornosti na sluchové vjemy (příprava na výuku čtení a psaní)
zraku - vnímání celku i detailu, rozlišování tvaru a barev, zraková paměť (příprava na čtení),
prostorové a pravolevé orientace - důležité pro orientaci v textu, čtení zleva doprava,
matematických představ - základní geometrické tvary a jejich třídění podle určitých pravidel.

Plán akcí

< <     12/2018     > >