Doplňkové aktivity

Záměrem doplňkových aktivit naší školky je maximálně zabezpečit vzdělávací nabídku pro děti, podporovat spolupráci rodiny a mateřské školy.

Plavecká škola
Pro děti všech věkových kategorií zajišťuje celoroční kurz Plavecká škola Zéva.

Seznamování s anglickým jazykem
Uskutečňuje se ve třídách Zelená kostička a Červená kostička každý čtvrtek od 13:20 do 13:50 hodin. Během výuky učitelka mluví na děti v anglickém jazyce, snaží se vytvořit přirozené prostředí.

Logopedie
Logopedická asistentka spolupracuje se speciálním pedagogem (logopedem), věnuje se převážně předškolním dětem.

Pohádky
Naše paní učitelky připravují v průběhu školního roku pro děti několik divadelních a hudebních představení. Současně zveme do MŠ i další divadélka.

Bystrohlavička
Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj pozornosti, paměti, zrakového vnímání, orientace v prostoru a logického myšlení. Probíhá od října do května v lichém týdnu, v Červené kostičce ve středu a Zelené kostičce v pondělí od 13:15 hodin.

Stolní hry
Děti se seznamují s pravidly známých deskových her např. Pexeso, Dáma, Domino, Člověče, nezlob se, Závody zvířátek a dalšími. Probíhá ve třídě Červená kostička a Zelená kostička od 13:15 hodin dle zájmu dětí.

Předškoláček (edukativně stimulační skupinky)
Program s účastí rodiče pro předškolní děti. Významně se podílí na prevenci školního neúspěchu. Probíhá 8x v lichý týden ve čtvrtek od ledna do května od 15:30 do 16:30 hodin.

Šachový kroužek
Pořádá Šachový klub Lipky HK. Děti se učí základy hry. Výuku zajišťuje zkušený trenér. Hradí rodiče. Probíhá od října do června každé úterý od 15:15 hodin.

Škola v přírodě
Pro děti z Červené a Zelené kostičky organizujeme zpravidla 4 denní školu v přírodě obvykle v Krkonoších.

Plán akcí

< <     10/2017     > >